Pierwszym elementem, który należy zmienić w samochodzie sprowadzanym ze Stanów Zjednoczonych jest ustawienie świateł (w Europie muszą być one asymetryczne, zaś w USA ustawione są symetrycznie). W przypadku świateł to jednak nie wszystko. Korekty będą także niezbędne w lampach kierunkowskazów, które z przodu świecą razem z postojowymi. Konieczny będzie ponadto montaż świateł przeciwmgielnych, które za oceanem nie są obowiązkowe.
Bardzo łatwym do zmiany elementem będzie także korekta położenia rury wydechowej, która w samochodach amerykańskich bardzo często skierowana jest na prawo. Kolejna kwestia dotyczy opon, a konkretnie ich indeksu prędkości. W Stanach często mają one niższe indeksy, aniżeli maksymalna wartość dopuszczona przez producenta. Jest to w Polsce niedopuszczalne, chyba że w okresie zimowym.
Ostatnim ważnym elementem jest dostosowanie wskaźników tak, aby prędkość pokazywały w km/h. Nie we wszystkich samochodach będzie to konieczne, gdyż wiele z nich posiada skalę podwójną. Na szczęście w tej sytuacji nie jest niezbędna wymiana całego licznika, a jedynie samych tarcz. Czynność tę często można wykonać samodzielnie, gdyż wielu producentów obudowę licznika zamyka tylko na zatrzaski, dlatego do demontażu nie będą konieczne nawet dodatkowe narzędzia.
Cena wszystkich przeróbek będzie różnić się w zależności od modelu, jednak według naszego doświadczenia górna granica to 5 tys. zł (największy wydatek będą stanowić nowe opony). Zanim więc samochód znajdzie się na statku towarowym kierującym się do Europy, dobrze przygotować się dodatkowe wydatki związane z jego dostosowaniem. Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych porad w tym zakresie lub szukają części do amerykańskich samochodów, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.