Zakup samochodu z USA, a kwestia gwarancji

cena samochodu
Jak prawidłowo oszacować cenę auta z USA?
4 kwietnia 2021
reflektor
Światła i reflektory w samochodach amerykańskich. To powinieneś wiedzieć
25 czerwca 2021

Fani motoryzacji często poszukują wymarzonego samochodu nie tylko w polskich salonach czy komisach, ale również poza granicami kraju. Wielu osobom zdarza się sprowadzić auto zza oceanu. Taka decyzja wiąże się jednak z wieloma formalnościami, których należy dopełnić. Dlatego wiele osób planujących import samochodu z USA, korzysta z usług firm świadczących pomoc w tym zakresie. Jedną z wątpliwości, które mają osoby nabywające pojazd z USA, jest gwarancja. Jak wygląda ta kwestia?

Czy samochody sprowadzone z USA są objęte gwarancją w Polsce? 

Kwestia dotycząca gwarancji samochodów importowanych z USA budzi wiele wątpliwości. Niektórzy producenci nie uznają w Polsce gwarancji na samochody sprowadzone z rynku amerykańskiego, jednak wielu serwisuje je w ramach gwarancji. Należy jednak zwrócić uwagę, że auta, które zostały sprowadzone z USA, mają gwarancję fabryczną producenta. Jest ona analogiczna do tej, która udzielana jest klientom kupującym samochody w polskich salonach.

Gwarancja jest dokumentem międzynarodowym. W praktyce oznacza to, że samochody importowane z USA objęte są dwuletnią gwarancją, licząc od daty pierwszej rejestracji. Należy jednak podkreślić, że aby pojazd był objęty gwarancją, musi być regularnie serwisowany zgodnie z wytycznymi, które zostały określone przez producenta. Często również zdarza się tak, że niezbędne jest przedstawienie dokumentu zakupu pojazdu, ponieważ dzięki niemu jest możliwe określenie daty rozpoczęcia gwarancji. Może się jednak zdarzyć, że gwarancja w Polsce obejmie inny zakres usług niż w USA.

Czy import samochodu z rynku amerykańskiego się opłaca? 

Importowanie samochodu z USA może wydawać się ryzykowne. Jednak wielu fanów motoryzacji znajduje wymarzone auto właśnie na rynku amerykańskim. Biorąc pod uwagę mnogość formalności, których zależy dopełnić, warto skorzystać w tym zakresie ze wsparcia firmy, która zajmuje się importem pojazdów. Z uwagi na to, że gwarancja na samochody z USA obowiązuje również w Polsce, a do tego pojazdy są tańsze niż w Europie, warto podjąć taką decyzję. Dzięki wsparciu firmy, która specjalizuje się w imporcie, kierowca nie ponosi ryzyka związanego ze sprawnością nabytego samochodu.

Comments are closed.