Czy i kiedy warto sprowadzić samochód z USA?

auta ze Stanów
Opłacalność sprowadzenia auta ze Stanów w kontekście kursów walut
12 stycznia 2020
oplaty
Jakich opłat należy się spodziewać przy imporcie samochodu z USA?
17 stycznia 2020

Amerykańska motoryzacja od lat działa na wyobraźnię Europejczyków. Nie może więc dziwić, że wiele osób poszukuje aut, których nie da się kupić poza USA, ale też takich, które występują na europejskim rynku, lecz są gorzej wyposażone. W ostatnich latach, dzięki globalizacji i powstaniu firm pośredniczących w zakupie możliwe stało się spełnienie marzenia o amerykańskim samochodzie i to bez konieczności wyjeżdżania za ocean. Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, czy warto sprowadzić samochód z USA i czy jest to opłacalne?

 

Jak znaleźć samochód na rynku amerykańskim?

Amerykański rynek jest największym rynkiem samochodowym na świecie, w związku z czym wybór samochodów jest bardzo duży. Z pomocą przychodzi Internet, gdzie możemy znaleźć choćby licytacje będące popularnym modelem sprzedaży. Pomimo dużej dostępności, sprowadzenie auta na własną rękę jest obarczone ryzykiem. Nie mając wiedzy na temat sprzedaży samochodów w Stanach Zjednoczonych oraz nie znając historii pojazdu, możemy trafić na auto po powodzi, zalaniu, huraganie czy innym kataklizmie. W skrajnych wypadkach może się zdarzyć, że nie będziemy mogli  zarejestrować go w kraju. Zwykle nie mamy możliwości, by dokładnie obejrzeć interesujący nas pojazd dlatego, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek warto skorzystać z pomocy firm specjalizujących się w sprowadzaniu aut z USA, takich jak np. Moto-Car. Specjaliści z Moto-Car mają doskonałe rozeznanie na amerykańskim rynku motoryzacyjnym, a także sieć kontaktów, dzięki którym znalezienie samochodu, którego szukamy jest o wiele łatwiejsze. Korzystając z usług firmy pośredniczącej w zakupie aut z USA, otrzymujemy także fachową pomoc w zakresie przygotowania dokumentów związanych z akcyzą, tłumaczenia dokumentów oraz rejestracji pojazdu.

 

Kiedy import samochodu z USA jest opłacalny?

Każdy, kto jest zainteresowany kupnem samochodu w Stanach zjednoczonych, zadaje sobie pytanie, czy warto? W większości przypadków zdecydowanie tak. Wynika to z faktu, że samochody w USA są  tańsze niż w Europie, i choć kurs dolara jest o wiele wyższy niż jeszcze 10 lat temu, to koszt auta wraz z jego transportem często będzie niższy niż koszt takiego samego samochodu na rynku europejskim. Wraz ze wzrostem wartości pojazdu, zwiększa się opłacalność całego przedsięwzięcia. Najwięcej możemy zaoszczędzić, sprowadzając samochody z wyższej półki cenowej, np. luksusowe modele Mercedesa, BMW, Infiniti czy Lexusa, a także amerykańskie klasyki i legendarne auta  sportowe. Szczególnie warte sprowadzenia są auta niedostępne w Europie oraz takie, które na europejskim rynku występują w gorszej wersji wyposażenia.

Comments are closed.