Najbardziej pożądane samochody ze Stanów. Te auta kochają Polacy

oplaty
Jakich opłat należy się spodziewać przy imporcie samochodu z USA?
17 stycznia 2020
samochodu z USA
Jak wygląda procedura importowania samochodu z USA?
22 stycznia 2020

Amerykańska motoryzacja od lat wyzwala emocje wśród Polaków. Wraz z rozpowszechnieniem się usług importu samochodów z USA, marzenia o aucie zza oceanu stają się coraz bardziej realne.  Jakie samochody są najbardziej pożądane przez Polaków? Sprawdźmy.

 

Samochody ze sportową duszą

Wśród najbardziej pożądanych aut zza oceanu nie może zabraknąć legendarnych samochodów sportowych. Logo galopującego konia z Forda Mustanga jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli na świecie, a samo auto od samego początku produkcji w 1962 roku cieszy się olbrzymią popularnością. Inną legendarną amerykańską marką ze sportową duszą jest Chevrolet. Kultowe modele Corvette i Camaro przeszły do historii motoryzacji za sprawą ponadczasowej stylistyki i  doskonałych osiągów. Chevrolet Camaro do dziś jest jednym z najbardziej pożądanych amerykańskich aut w Europie.

 

Amerykańskie klasyki

Nie sposób pominąć amerykańskich klasyków. Kilkunastoletnie youngtimery i kilkudziesięcioletnie oldtimery to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji. Sprowadzane są między innymi takie marki, jak Cadillac, Dodge, Chrysler czy Ford. Kilkunastoletnie auta są uważane przez Amerykanów za przeżytek i można je kupić w niskiej cenie. W Europie amerykańskie samochody sprzed kilkunastu lat i starsze występują rzadko, w związku z czym mają dużą wartość kolekcjonerską.  Zakup takiego pojazdu może być dobrą inwestycją.

 

Auta klasy premium

Samochody amerykańskie to nie tylko rodzime marki, ale też modele europejskich i japońskich producentów przygotowane na rynek USA. W porównaniu z ich europejskimi odpowiednikami mają bogatsze wyposażenie, zazwyczaj także automatyczną skrzynię biegów. Najpopularniejszymi samochodami sprowadzanymi do Polski zza oceanu są auta klasy premium, takich marek jak Audi, BMW, Toyota, Lexus czy Infiniti. Import pojazdów wyższej klasy jest bardzo opłacalny w porównaniu z zakupem na rynku europejskim. Sprowadzając samochód z USA, możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Jeśli marzysz o amerykańskim samochodzie, skontaktuj się z firmą Moto-Car, specjalizującą się w imporcie aut z USA i Kanady. Daj znać, jakiego samochodu potrzebujesz, a specjaliści z Moto-Car sprowadzą go dla Ciebie!

Comments are closed.