Licytowanie samochodu ze Stanów w teorii i praktyce

port
Port w Niemczech czy w Polsce – dokąd bardziej opłaca się sprowadzić auto z USA?
9 sierpnia 2021
części ikona
Skąd zamówić części do samochodów importowanych z USA i nie przepłacić?
23 września 2021

Pojazdy wyprodukowane i sprzedawane w Europie różnią się znacząco od tych powstających w Stanach Zjednoczonych. Samochody amerykańskie często nie są dostępne w naszym kraju, aby je kupić, należy je sprowadzić bądź wylicytować. Zakup samochodu ze Stanów Zjednoczonych pozwala na zdobycie unikatowego pojazdu, który z pewnością będzie przykuwał uwagę przechodniów. Duży procent osób kupujących takie samochody to pasjonaci i kolekcjonerzy.

Jak wyglądają licytacje samochodów ze Stanów Zjednoczonych?

Do licytacji można zapisać się poprzez amerykańskie serwisy sprzedażowe. W teorii jest to banalnie proste, wystarczy wejść na stronę, wybrać pojazd i gotowe. Praktyka jednak świadczy o czymś innym. Jeżeli chcemy mieć pewność co do rzetelności oferty, to warto skontaktować się z firmą zajmującą się sprzedażą i sprowadzaniem samochodów ze Stanów Zjednoczonych. Taka firma za niewielką opłatą sprawdzi ofertę i dopilnuje, aby pojazd dotarł do nas bezpiecznie. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie znają płynnie języka angielskiego i nie orientują się w cenach i przepisach dotyczących amerykańskich samochodów. Powierzając import samochodu z USA firmie, nie musimy martwić się o żadne formalności.

Chociaż według teorii wszystkie informacje powinny być jasne i klarowne, to w praktyce bez znajomości procedur, opłat i formalności związanych z odprawą celną możemy narobić sobie problemów. Jedną z niewielu sytuacji, w których teoria zgadza się z praktyką to moment stwierdzenia, że przekazanie licytacji auta ze Stanów Zjednoczonych doświadczonej i rzetelnej firmie jest świetnym pomysłem. Niektóre z firm tego typu posiadają pracowników w Stanach, którzy nie tylko określą dokładnie stan pojazdu, ale są w stanie negocjować cenę.

Licytacje nie są tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Aby uniknąć stresu, straty czasu i pieniędzy warto od razu skontaktować się z firmą zajmującą się sprowadzaniem pojazdów ze Stanów Zjednoczonych i ich licytacją. Dzięki temu będziemy mogli spokojnie czekać, aż pojazd do nas przyjedzie, i nie martwić się o dodatkowe opłaty i kruczki prawne.

Comments are closed.