Serwisowanie samochodów z USA. Gdzie zaopatrywać się w części?

samochod z usa
Jak dostosować samochód amerykański do jazdy po polskich drogach?
11 lutego 2020
aukcja aut
Aukcje samochodów z USA. Na co zwracać uwagę, czego się wystrzegać?
27 kwietnia 2020

Każdy samochód, nawet ten najbardziej niezawodny, po pewnym czasie będzie wymagał naprawy i skorzystania z części zamiennych. Niestety ze względu na małą popularność aut amerykańskich na polskim rynku, posiadacze takich pojazdów mogą mieć problem ze znalezieniem do nich podzespołów. Jak rozwiązać ten problem?

Rynek motoryzacyjny w USA

Rynek motoryzacyjny w Stanach Zjednoczonych jest dość specyficzny. Obejmuje przede wszystkim przestronne i bardzo wygodne samochody, często z dużymi, ponad pięciolitrowymi silnikami. Te ostatnie są stosunkowo prostymi i wytrzymałymi konstrukcjami, dlatego są uznawane za bezawaryjne i żywotne. Wszystkie te cechy sprawiają, że Polacy poszukujący właśnie takich modeli, korzystają również z możliwości ich sprowadzenia zza oceanu. Wyzwaniem pozostaje jednak kwestia części zamiennych, których na lokalnym rynku brakuje.

Importowanie części zamiennych do amerykańskich aut

Kierowca jeżdżący w Polsce amerykańskim samochodem może skorzystać z usług takich firm jak nasza. Zajmujemy się bowiem nie tylko importem aut, ale także dzięki oddziałowi firmy zlokalizowanemu w New Jersey, możemy szybko i w dobrej cenie sprowadzić dla Państwa potrzebne części zamienne do amerykańskiego samochodu. Dzięki naszej doskonałej znajomości tamtejszego rynku oraz lokalnej motoryzacji, znajdziemy sprawdzony produkt idealnie pasujący do danego modelu. Bardzo atrakcyjne ceny oferujemy również tym klientom, którzy wcześniej korzystali z naszych usług importowych.

Sklepy internetowe

Drugą możliwością jest skorzystanie z oferty sklepów internetowych z częściami zamiennymi do samochodów, również tych amerykańskich. Takie rozwiązanie również ma swoje zalety, jednak marża na niektórych produktach jest na tyle wysoka, że dla wielu osób zdecydowanie bardziej opłacalne będzie skorzystanie z usługi importu dzięki firmom takim jak nasza.

Decydując się na posiadanie amerykańskiego samochodu trzeba wziąć pod uwagę mniejszą dostępność do części zamiennych w razie jakiejkolwiek awarii. Jak jednak widać kierowcy mają kilka możliwości rozwiązania tego problemu, głównie dzięki sklepom internetowym, a także możliwości bezpośredniego importu podzespołów.

Comments are closed.