Czy przy imporcie samochodu zza oceanu warto skorzystać z usług pośrednika?

Import samochodu z USA
Częste błędy popełniane przy importowaniu auta ze Stanów Zjednoczonych
27 maja 2020
pytajnik
Tytuły własności samochodów amerykańskich. Co to takiego?
10 sierpnia 2020

Posiadanie samochodu sprowadzonego z USA czy Kanady to znaczne zwiększenie osobistego prestiżu, a także gwarancja sprawności pojazdu. Jeżeli jednak chcemy uchronić się przed problemami związanymi z samodzielnym kupnem pojazdu z rynku zachodniego, powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej firmy importowej.

Dlaczego nie warto samodzielnie sprowadzać samochodu z USA?

Chcąc kupić samochód w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie, mamy do wyboru kilka możliwości. Jedną z nich jest osobiste zrealizowanie transakcji, które jednak musiałoby wiązać się z koniecznością dokonania zakupu przez Internet lub podróżą za granicę.

Jeżeli zdecydujemy się na samodzielny zakup samochodu na odległość, nie będziemy mieć możliwości dokładnego sprawdzenia jego rzeczywistego stanu technicznego. Z kolei przyjazd na miejsce wiąże się ze znacznymi kosztami, a ponadto wymaga wypełnienia długich i żmudnych procedur związanych ze zdobyciem wizy. Co więcej, podróż może przynieść nam straty finansowe, jeżeli na miejscu okaże się, że brakuje nam niezbędnych kompetencji do podjęcia właściwej decyzji.

Umiejętnie przeprowadzony import samochodów z USA wymaga nie tylko obszernej wiedzy i doświadczenia, lecz także posiadania licznych kontaktów m.in. wśród przedsiębiorców, mechaników czy obserwatorów rynku. Pozwalają one zainteresowanemu odnaleźć najbardziej atrakcyjne propozycje. Co więcej, osoba prywatna nie będzie mieć dostępu do wszystkich ofert na rynku.

Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się pośredniczeniem w sprzedaży aut z zagranicy. Jej przedstawiciele nie tylko znajdą ciekawe aukcje, do jakich my sami moglibyśmy nie dotrzeć, lecz także zajmą się w naszym imieniu wszystkimi skomplikowanymi procedurami związanymi np. z cłem. Co więcej, profesjonalny pośrednik weźmie pod uwagę wyłącznie oferty zaufanych dealerów i domów aukcyjnych, będzie również w stanie z pomocą współpracujących z firmą mechaników skontrolować na miejscu stan techniczny wybranego pojazdu. Wszystko to oznacza więc, że transakcja będzie całkowicie bezpieczna, my zaś otrzymamy pojazd zgodny z treścią oferty.

 

Podsumowując: skorzystanie z usług pośrednika przy sprowadzaniu samochodu zza oceanu to gwarancja bezpieczeństwa transakcji i uzyskania w pełni funkcjonalnego pojazdu.

Comments are closed.