Metody transportu samochodów z USA

akt własności
Kiedy wystawiany jest salvage title i co to oznacza dla potencjalnego kupca?
16 września 2020
samochody z USA
Samochody z Clean Title. Produkt pożądany na rynku?
10 listopada 2020

Amerykańskie samochody są marzeniem niejednego polskiego kierowcy. Problemy związane z transportem sprawiają, że dla większości potencjalnych nabywców jedyną szybką, bezpieczną i niedrogą metodą jest zakup amerykańskiego auta przez firmę pośredniczącą. Jak przebiega transakcja i co powinieneś wiedzieć o transporcie zza oceanu?

Jak kupować samochody z USA?

Sprowadzanie samochodów z USA wiąże się z wieloma trudnościami. Trzeba mieć dojścia, znać prawo i organizować taki transport, który będzie opłacalny przy wartości używanego samochodu. Firmy pośredniczące, jak MOTO-CAR z Dąbrowy Górniczej, posiadają siedziby w USA, które na bieżąco monitorują regionalny rynek używanych aut. Zakupu można dokonać na dwa sposoby. Pierwszy to po prostu śledzenie samochodów sprowadzonych do Polski. W tym przypadku klient nabywa auto ze świadomością, że wszelkie formalności zostały już wykonane. Drugim sposobem jest sprowadzenie pojazdu z USA według wytycznych klienta. Polega to na tym, że nabywca informuje pośrednika o modelu samochodu, jego roczniku, standardzie wyposażenia, stanie technicznym, stanie utrzymania i innych tego typu informacjach. Pośrednik na miejscu wyszukuje lokalne oferty i na bieżąco informuje klienta o swoich poszukiwaniach. Pojazdy mogą pochodzić od dealerów lub z aukcji. Następnie jest podpisywana umowa zlecenia uwzględniająca kwotę zakupu lub maksymalną kwotę licytacji. Po zakupie lub zakończeniu aukcji należy dokonać płatności za pojazd wraz z kosztami transportu.

Jak przebiega transport?

Import samochodów ze Stanów Zjednoczonych odbywa się oczywiście drogą morską. Najpierw jednak muszą one być do portu przywiezione na lawecie. Tym również zajmuje się pośrednik. Klient może wybrać, w jakim porcie będzie odstawiony jego pojazd. Po rozładunku samochód poddany jest procedurze celnej. Należy wtedy opłacić cło, rozładunek i koszt obsługi agencji celnej. Następnie samochód przewożony jest do siedziby firmy lub pod adres podany przez klienta. Ostatni krok to opłacenie akcyzy, którą należy uiścić samodzielnie w rejonowym oddziale Urzędu Celnego. W naszej firmie możliwy jest transport drogowy samochodów osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. Przewozy są każdorazowo ubezpieczane i realizowane zgodnie z prawem obowiązującym w państwach, przez które przejeżdżają. To dość ważne, by dobrej jakości auta sprowadzane zza oceanu do klientów, którzy za nie zapłacili, dojechały w niezmienionym stanie. Dlatego właśnie transport drogowy realizowany jest przez doświadczonych przewoźników zorientowanych na międzynarodowych trasach.

Comments are closed.