Ile trwa proces sprowadzania auta ze Stanów?

samochód z USA
Które auta z Ameryki są zwolnione z akcyzy?
5 stycznia 2021
Zabytkowe auto z USA
Zabytkowe auta z USA. Gratka dla automaniaków
1 marca 2021

Ameryka to kraj, w który niektórzy twierdzą, że wszystko jest najlepsze. Nie do końca jest to prawdą, ale z pewnością Amerykanie mają super wozy. Z tego głównie powodu na polskich drogach, jeździ coraz więcej samochodów z USA, pomimo tego, że pokutuje powiedzenie, że amerykańskie wozy są osób nieco bardziej zamożnych. Wielu polskich kierowców tylko marzy o posiadaniu samochodu zza oceanu, inni realizują swoje marzenie. 

W USA można kupić zarówno nowe jak i używane auto, co w każdym przypadku jest to bardzo opłacalna sprawa. Jeśli chodzi o auta używane, to Stany Zjednoczone są największym rynkiem zbytu. Lubimy to co amerykańskie i kochamy ich samochodu, szczególnie że można je kupić o 20-30% taniej. Poza tym w Europie nie zawsze dostępne są marki amerykańskie i wiele modeli europejskich. Czy faktycznie sprowadzane są wersje ekskluzywne wyprodukowane tylko dla amerykańskiego rynku? Ile tak naprawdę modeli trafiło do Europy? Jaki jest powód, że atrakcyjne cenowo auta z USA, nie trafiają masowo na polski rynek? Czy warto kupić używany samochód zza wielkiej wody? Takie pytania nasuwają się wielu kierowcom, którzy chętnie wsiedliby za kółko amerykańskiego auta. Odpowiadamy na kilka z nich.

Czy popularne są auta z USA?

Amerykańskie auta to nie tylko te modele, które krążą po niebezpiecznych autostradach USA czy ścigają się po szosach, jak to obserwujemy na filmach. Samochody z USA to popularne marki, które mają lepsze wyposażenie i silniki niż europejskie. W USA samochody jeżdżą na benzynie, podczas gdy na naszym kontynencie wciąż króluje diesel. Sprowadzenie samochodu z USA cenowo jest bardzo korzystne. Wpływ na to ma kurs dolara, który jest na tyle niski, że opłaca się kupić auto nawet z amerykańskiego salonu. Decydując się jednak na zakup oraz import auta musimy wiedzieć, jak odbywa się proces i ile tak naprawdę trwa przywiezienie samochodu do Polski. Import samochodów ze Stanów Zjednoczonych odbywa się drogą morską.

Jak wygląda proces sprowadzenia auta z USA do Polski?

Firma Moto-car, która jest pośrednikiem, posiada siedzibę w USA i dlatego zna amerykański rynek samochodowy. Możemy skorzystać z usług pośrednika, lub też kupić auto samodzielnie. Firma zajmuje się również sprowadzeniem pojazdu z USA. Kupując auto, należy poinformować firmę o modelu, roczniku, standardzie wyposażenia, stanie technicznym, stanie utrzymania itp. Pośrednik, będąc na miejscu, wyszukuje oferty oraz przekazuje bieżące informacje klientowi. Jeśli się zdecyduje, podpisuje umowę zlecenie i dokonuje płatności za auto oraz pokrywa koszty transportu. Firma Moto-Car, która organizuje drogowy transport samochodów osobowych i dostawczych, przewozi je na lorach lub lawetach. Dostarcza samochody do portu docelowego. Klient decyduje, w jakim porcie będzie odstawione jego auto. Po rozładunku jest poddane procedurze celnej. Trzeba opłacić cło, rozładunek i koszt obsługi agencji celnej. Następnie pojazd jest przewożony do siedziby firmy, czy też pod wskazany przez klienta adres. Pozostaje jeszcze opłacenie akcyzy, którą każdy właściciel samochodu, dokonuje samodzielnie w oddziale Urzędu Celnego. W firmie Moto-Car jest możliwy transport drogowy samochodów osobowych na terenie Unii Europejskiej. Przewozy są każdorazowo ubezpieczane i realizowane zgodnie z prawem obowiązującym w państwach, przez które przejeżdżają. Auta dojeżdżają w niezmienionym stanie do klienta, ponieważ transport drogowy jest realizowany przez doświadczonych przewoźników.

Comments are closed.