Zabytkowe auta z USA. Gratka dla automaniaków

auto ze stanów
Ile trwa proces sprowadzania auta ze Stanów?
14 lutego 2021
cena samochodu
Jak prawidłowo oszacować cenę auta z USA?
4 kwietnia 2021

Podczas gdy na drogach europejskich dominuje downsizing silników i turbosprężarki, samochody amerykańskie wciąż kojarzą się z dużymi silnikami, luksusowymi wnętrzami, a także przyciągającymi uwagę kształtami. Chodzi tu oczywiście także o zabytkowe auta z USA, które stanowią nie lada gratkę dla automaniaków zafascynowanych prawdziwą motoryzacją. Jakie samochody szczególnie warto rozważyć, zastanawiając się nad importem zabytkowych aut z USA?

Zwrócić uwagę

Samochód to doskonały sposób na wyróżnienie się na drodze. Nie ma na to lepszego sposobu, aniżeli zakup auta przeznaczonego na rynek w USA, np. egzemplarza wybranego spośród najbardziej klasycznych amerykańskich marek, takich jak Cadillac oraz Lincoln. Są to piękne samochody o nietuzinkowych kształtach, które przyciągają automaniaków nie tylko ze względu na wygląd, ale również niezwykłe silniki.

Są to przede wszystkim potężne, choć niewyżyłowane jednostki V8, o stosunkowo prostej budowie, która gwarantuje długowieczność. Oczywiście importując zabytkowe auto z USA należy dobrze przejrzeć jego historię, aby mieć pewność, że podłuży przez dłuższy czas, również na polskich drogach. Właśnie tym zajmujemy się za naszych klientów, szukając nietuzinkowych i świetnie utrzymanych klasyków.

Przyjemność od święta

Inwestując w zakup zabytkowego auta z USA większość koneserów planuje cieszyć się nimi okazjonalnie, przede wszystkim podczas weekendowych jazd oraz zlotów fanów klasycznej motoryzacji. Taki pojazd zza oceanu z całą pewnością będzie stanowił ozdobę tego typu wydarzeń, zwłaszcza, jeśli postawi się na modele mniej znanych marek.

Oczywiście za klasyczne uchodzą dziś też bardziej znane modele, np. pierwsze generacje Forda Mustanga czy Dodge Chargery i Dodge Challengery, znane jako muscle cars i uwielbiane przez większość automaniaków. Także stanowią łakomy kąsek dla osób zastanawiających się nad importem wyjątkowego auta z USA.

Ostatni samuraj

Wyjątkowość zabytkowych aut z USA to również wspomniane już wcześniej ich wyjątkowe i duże silniki, przede wszystkim klasyczne V8. Jako pierwszy ich seryjną produkcję rozpoczął właśnie producent ze Stanów Zjednoczonych, czyli firma Cadillac (model Typ 51).

Takie silniki w Europie odchodzą do lamusa i są spotykane jeszcze tylko w przypadku najbardziej sportowych i najbardziej luksusowych marek, takich jak np. Ferrari (choć już w wersjach turbodoładowanych). Jednak osobom, które nie mają tak dużego budżetu, a chcą cieszyć się ze wspaniale brzmiącej jednostki napędowej, również dedykowana jest opcja importu zabytkowego auta z USA. Warto ją rozważyć, również jako inwestycję na przyszłość.

Jak widać zabytkowe auta z USA to z wielu powodów prawdziwa gratka dla automaniaków. Jeśli i Ty szukasz takiego samochodu, a jednocześnie chcesz mieć pewność, że kupisz sprawny model o ogromnym potencjale, koniecznie się z nami skontaktuj. Gwarantujemy pomoc zarówno w poszukiwaniach, jak i sprowadzeniu oraz dopięciu wszystkich formalności.

Comments are closed.